Vlasy jsou koruna krásy a dokážou neskutečným způsobem proměnit celkový vzhled. O to horší je, když vám někdo zkazí barvu nebo střih…nebo oboje. I když to jsou „jen vlasy“, taková situace dokáže dokonale otrávit život. Mně se to bohužel na začátku roku stalo a řeším to do teď.

Když jsem se s vámi o tuto zkušenost podělila, hodně z vás si stěžovalo na podobné neštěstí a ptaly jste mě, jak to řeším. Jelikož je to běh na dlouhou trať, rozhodla jsem se pro vás udělat takový mini seriál o tom, jak jsem postupovala já. Abyste věděli, jak jsem se ke zničeným vlasům dostala,musíme se vrátit až do období Vánoc.

Zničené vlasy

Už cca 8 let chodím k Ladě, kterou najdete v salonu Libora Šuly. Pracuje se značkou Kérastase a barvami L’Oreal. Vystřídala jsem toho na hlavě už celkem dost, červené ombré bylo dlouhou dobu moje poznávací znamení. Pak mě Lada přemluvila ke klasické balayage a postupně jsme se dostaly k hodně světlé barvě. Díky kvalitě přípravků, zkušenostem Lady a domácí péči byly vlasy pořád zdravé. Ale po tak dlouhé době používání stejné značky, jsem chtěla zkusit něco nového, jsem přece blogerka, že jo .

A k nám do fitka chodila kadeřnice Iveta Morávková, můj muž se s ní znal, takže mi k Vánocům věnoval návštěvu u ní. Iveta pracuje se značkou Selective, kterou jsem neznala a tak jsem se těšila na nové zkušenosti a ty jsem taky dostala. 

Vlasy od Lady

Vydala jsem se k ní po předchozí domluvě, vše jsme řešily přes Insta, poslala jsem ji cílovou fotku a tvrdila, že to nebude problém. Byla jsem hodně světlá a nechtěla jsem nijak extremní změnu, jen lehce ztmavit vršek a trochu zchladit celkový odstín. Nic těžkého, že? Navíc tvrdila, že má 10let zkušeností z luxusních salonů v Pze. Proseděla jsem u ní 4,5 hodiny a odcházela skoro za tmy s hodně tmavými vlasy. Říkala, ať to hned nehodnotím, že se to vymeje. Ok, zvláštní, ale odešla jsem a čekala na první umytí. Po umytí ale vylezla červená barva, kterou jsem rozhodně nechtěla.

Vlasy od Ivety po prvním umytí

Když jsem ji to psala, odpověděla, že je to mým pigmentem. Kdybych ji nevarovala, možná by se to dalo brát jako omluva, ale já jí to přípomínala těsně před barvením. Dohadovaly jsme se, resp. řešil to můj muž, až jsme se dohodly na opravném termínu. Ten ale pár dní předem zrušila se slovy, ať si zajdu k Šulovi ( v překladu „trhni si nohou“). Následovalo další dohadování, telefonáty, které k ničemu nevedly a výhrůžky soudem za to, že jsem tuto zkušenost dala na Insta 😀 . Jako vrchol naprosté absence profesionality považuji to, že tuto záležitost tahala i do fitka, kdy si stěžovala každému, kdo před ní neutekl, že jsem negativní člověk 😀 .

Takže to skončilo tak, že jsem měla červeno-blonďatou hlavu s odlesky do zelena 😀 a vlasy natolik zničené, že se do nich nikdo nechtěl pustit. Co teď? Intenzivně jsem se to snažila z vlasů vymýt, stáhnout tu blond se zelenými odlesky na něco snesitelnějšího. K tomu mi pomohly litry silver šamponů a nakonec to byla jen červeno-blonďatá hlava. Samozřejmě jsem spokojená nebyla, navíc se mi vlasy začaly ulamovat a padat. Teď v srpnu jsem si všimla, že mám ze svých vlasů do pasu už jen tenké cancoury a vlasy jsem shodila. Poprvé v životě mám vlasy pod lopatky….. Potkat ještě tu kadeřnici, tak to asi nepřežije 😀 .

Cíl vs výsledek

Maria Nila Stockholm

Pořád jsem ale řešila barvu. Barvení nebo dokonce odbarvování nepřipadalo v úvahu a já akutně potřebovala vypadat normálně. Naštěstí jsem v Beauty boxu (zde) našla masku Maria Nila Stockholm v odstínu Cacao Intense a řekla jsem si, že horší už to nebude a zkusila jsem to. Maska má vlasy dočasně obarvit a hlavně regenerovat, což ty moje nutně potřebují.

Maska Maria Nila se nanáší na umyté, ručníkem osušené vlasy. Necháte působit tak dlouho, jak moc intenzivní výsledek chcete. Já jsem tuto hnědou nechávala cca 25 minut. Po uplynutí doby opláchnete a jelikož maska barví jen vrchní vrstvy vlasu, je nutné vlas uzavřít kondicionerem, aby barva vydržela. Pak už si užíváte nové barvy a zregenerovaných vlasů. Barva se z vlasů postupně vymývá a vy se za pár týdnů dostanete zpět k původnímu odstínu.

Vlasy před použitím Maria Nila masky
Maria Nila – Cacao Intense

Na fotkách už je zřetelně vidět jak mi řídnou délky. Jak jsem psala, ulamovaly se mi vlasy tak dlouho, až mi tam zbylo pár cancourů a já se rozhodla je ostříhat…. A vyzkoušet další barvu od Maria Nila.

Červená

Tentokrát padla volba na Bright Red. Aby byla skutečně zářivá a oslnivá, nechala jsem ji působit 40 minut a výsledek tedy stál za to! Vlasy byly zregenerované, hebké a červené, zářivě červené.

Maria Nila Bright Red

Masku jsem nanášela, když Filip nebyl doma, a když dorazil, asi byl lehce v šoku. Jeho zhodnocení bylo : „Hezký, ale na ven to moc není. „. Díky, zlato 😀 ! Pak si zvykl a říkal, že vypadám „hodně blogersky“. Co tím myslí, jsem raději nezjišťovala 😀 .

Bright Red se mi líbila moc, ale chtěla jsem trošku umírněnější červenou a tak jako třetí přišla na řadu Autumn Red. Opět jsem to nechala 40 minut, aby se vlasy opravdu hodně obarvily a výsledná barva se mi moc líbí a jsem zas po dlouhé době ve své kůži, resp. ve svých vlasech 😀 .

Maria Nila Autumn Red

Masky Maria Nila můžete koupit v balení 100ml nebo 300ml. Malé balení mi vyšlo na 2 použití, to velké 6-7 použití. K maskám dostanete i rukavice pro aplikaci.

Autumn Red vs Bright Red

Masky jsou veganské, bez parabenů a sulfátů. Opravdu regenerují a já mám pocit, že mám ještě víc vlasů než normálně. Hlavně se mi ale přestaly cuchat ty zničené konce a po více než půl roce se mi zase lesknou vlasy.

Hodně jste se mě ptali, zda to barví ručníky. Ano, od červené jsem našla stopy na ručníku, ale šlo to vyprat naprosto bez následků.

Do této značky jsem se naprosto zamilovala a díky máskám můžu opět nosit rozpuštěné vlasy a nemusím se stydět za tu zrůdnost, co mi tam vznikla v lednu. Koupit je můžete zde .Pokud byste chtěli vyzkoušet i vy masku Maria Nila, konkrétně v odstínu Vanilla, napište mi dolů do komentáře tip na regeneraci vlasů, jaký funguje vám.

Maria Nila

Mějte krásné vlasy

Čau mňau

Vaše Iri