Pleť jsem měla hodně suchou, obzvláště oční okolí, tehdy jsem už viděla i první vrásky okolo očí. Do toho mastná T-zóna a spousta rozšířených porů, občasné pupínky na bradě a aby toho nebylo málo, tak i hyperpigmentace. Takže všechny problémy světa na jedné tváři.  Už na Interbeauty mi bylo jasné, že moje skin care se radikálně změní.

Dohodli jsme se na prvním ošetření u Petra v salonu BeautyProject with Dermalogica a já se těšila jak si odnesu miliony produktů na zkrášlování. Ošetření bylo skvělé a já si to maximálně užila. Jenže…. žádné produkty jsem si neodnesla. Petr mi nic nedal. Jen miliony vzorečků s tím, že než si něco koupím, musím to přece řádně vyzkoušet. Tenhle přístup se jen tak nevidí. Po roce už máme perfektní partu pomocníků pro mou pleť, které Vám teď představím.

Odličování a každodenní péče

Odličování je základ a jen micelárka nestačí. Proto mám kombo odličovače očí a super odličovače na obličej. Je to ultrarychlé a i výrazný make up, který je pro mě typický, zvládnu odlíčit pár tahy. Začínám odličovačem očí. Je to takový gelík, který sundá i voděodolnou řasenku bez problému. Pak je na řadě precleanse na odlíčení zbytku make upu, což je olejíček, který při kontaktu s vodou lehce pění a po opláchnutí  nezanechává mastný film na pleti. Poté přecházím k mokrému čištění. Teď na jaře, kdy hrozí, že na mé pleti „vypučí“ kde co, používám antibakteriální čistič. Čistí perfektně, ale nejsem po něm vysušená jako po většině čistidel na problematickou pleť. Ráno k čištění antibakteriálním gelem přidávám i každodenní peeling. Ano, skutečně… Peeling, který můžete používat každý den a dokonce i na oční okolí. Tohle je produkt, který by měl mít (podle mě) každý! S pletí dělá skutečné divy a make up pak vypadá o hodně lépe. Pro mě má největší efekt právě v okolí očí a okolí rtů, kde mám nejcitlivější pleť a kde už se objevovaly první vrásky (které na mém obličeji nemají co dělat 🙂 ). Po roce používání tohohle kouzla, vidím obrovskou změnu k lepšímu a ty potvory jsou skoro všechny pryč.

odličovač očí, antibakteriální gel, denní peeling
odličovač očí, antibakteriální gel, denní peeling

Po vyčištění aplikuji ráno mlhu a pak hned Super Rich – krém, který na první pohled vypadá mastně, ale do lehce sušší pleti se úplně vpije a i když už je teplejší počasí, tak mě stále nemastí. Balení je s pumpičkou a stačí ho úplně malinko, na pleti se rozehřeje, povolí a jde krásně rozetřít. Na oči mám momentálně silnější péči a to Power Rich. Používám ho ráno i večer a v kombinaci s denním peelingem mi přínáší opravdu skvělé výsledky. Na večer mám retinolovou péči, která pleť přes noc obnovuje. Za dobu používání retinolu vidím, že hyperpigmentace hodně ustoupila a mám pleť sjednocenou. Působí i na vrásky a linky, jelikož nutí pleť, aby se zbavovala „starých“ buněk a vytvářela nové. Což za sebe mohu jen potvrdit.

noční retinol, tonikum, krém super rich, oční power rich
noční retinol, tonikum, krém super rich, oční power rich
Masky a extra péče

Nejznámější maska Dermalogica je asi „bekhemka“ , tj. maska, kterou miluje Victoria Beckham. A já taky! Je to takový oranžový krémík,který jsem už párkrát nechala přes noc a vždy jsem po tom měla pleť rozzářenou a plnou energie. Další maskohvězdou je pro mě čistící maska, která vytáhne z pleti nečistoty jako žádná jiná. Je to takové bílé bahýnko, které čistí, ale nevysuší. Pozor ale na použití před akcí. Opravdu totiž vytáhne všechny nečistoty 🙂 . A občas použiji i noční sérum, což je vlastně takový bylinný olejíček, který voní naprosto úžasně a přes noc vypíná pleť. Já osobně ho miluji hlavně pro jeho vůni, která působí tak nějak luxusně lázeňsky 🙂 .

noční olejíček, multivitamínová maska, čistící maska
noční olejíček, multivitamínová maska, čistící maska

Když to vše vidím sepsané, používám toho hodně. Ale je to hlavně proto, že napravuji škody napáchané na mém obličeji a taky mě to patlání skutečně baví 🙂 . Nejlepší jsou ale návštěvy v salonu. Za prvé je to skutečná relaxace a za druhé odcházím od Petra vždy s úžasnou pletí. Před rokem bych na ulici bez make upu nevylezla, teď už jsem se nebála dojít za světla nenalíčená až k autu 🙂 . O procedúrách ale zas jindy.

A co Vy, znáte Dermalogicu? Je něco, co byste rády vyzkoušeli? Dejte vědět 🙂

Čau mňau

Vaše Iri

P.S. : Pokud je něco, o čem byste si rádi přečetli co nejdříve, určitě mi to napište.