Dnes tu budu mít poprvé recept. Na Instagramu a u nás ve fitku sklidila tahle proteinová roláda velký úspěch, takže se o tento můj výtvor podělím. Nepeču moc často, sladké moc nemusím a podle toho taky vypadá moje pečící šikovnost 😀 . Takže buďte schovívaví a klidně si receptík upravte podle sebe.

Ingredience

Těsto :

4 vaječné žloutky

8 vaječných bílků

25g kakaa

Pár kapek stévie či jiného sladidla

Bílky ušlehejte na pevnou pěnu. Kakao smíchejte se žloutky a přikápněte sladidlo, jelikož bílky obsahují sodík a jsou přirozeně slané. Pomalu vmíchejte do bílků a celou hmotu rozprostřete rovnoměrně na plech vyložený pečícím papírem.

Těsto peču v troubě předehřáté na 200 stupňů asi 5 minut. Těsto trochu vykyne, pak zas splaskne a vy ho musíte vytáhnout dřív, než se z něj stane křupavá pusinka.

Náplň

750g jemného odtučněného tvarohu

50g White Chocolaye BodyLab Zero Toppingu .

Stačí jen smíchat 😀 .

Směs natřete na ještě teplé těsto a zarolujte. Nechte chvíli vychladit a můžete si dopřávat bez výčitek, protože při tomto složení má tato roláda skvělé hodnoty :

Bílkoviny : 13g /100g

Sacharidy : 6,7g/100g

Tuky: 2,6g/100g

Samozřejmě si můžete náplň ochutit čímkoli jiným. Já miluju BodyLab Toppingy a kupuju je zde  nebo přímo v obchodě Fitness007 na Újezdě na Malé Straně.

Nedávno jsem měla banánový a taky mi moc chutnal. Nebo můžete místo toppingu dát nějaké oříškové máslo, ale ty hodnoty budou pak trošku jiné.

Bez ochucení náplně má roláda hodnoty B13 S 3,6 T 2,4 na 100g.

Takhle jednoduché to je 😀 a já tenhle recept miluju.

 

Tak si oslaďte život taky a dejte vědět jak vám roláda chutnala

 

Čau mňau

Vaše Iri