Prague Food Festival a jeho jubilejní 10. ročník se odehrává od 27. do 29. května v Královských zahradách a je to prestižní svátek jídla, kde potkáte ty nejlepší restaurace na jednom z nejkrásnějších míst v Praze. Food festivaly jsou jediné festivaly, na které já chodím a chodím na ně ráda. Miluju jídlo a objevování restaurací. Takže jsem ani zde nemohla chybět.

Vyrazila jsem hned v pátek, i když předpověď počasí nebyla nic moc. Dorazili jsme na místo, horko těžko zaparkovali (raději vlastním autem nejezděte, parkovacích míst je v okolí pomálu) a začali hledat ten správný vchod. Vstupenky v předprodeji se totiž kupovaly na určitý čas a k určitému vchodu. Pokud je ještě nemáte a chcete vyrazit, můžete si vstupenky koupit i na místě ( podrobnosti zde). Cena vstupu je 200Kč a každý Grand, což je platidlo na Prague Food Festivalu, je za 30Kč. Kupuje se v balíčcích po 10-ti, buď si je můžete pořídit hned při vstupu, ve speciální „bance“ nebo u prodejců, kteří chodí po festivalu. Začali jsme u vchodu A a snažili se to brát poctivě, ale všechno jsme ochutnat nemohli. To už by se nevešlo ani do nás 🙂 . Tady máte můj výběr……

Prague Food Festival

První byla kavárna DeLonghi a hned za ní následoval stánek Apetitu, kde byla prezentace o zdobení cup cakes s blogerkou Lelí. Jestli tam bude i další dny, netuším.

První jídlo mě zaujalo u restaurace Gran Fierro /stánek 44/, jejich empanádas s masem. A bylo to hrozně dobré, skvělý start na Food Festivalu 🙂 .

Empanadas

Gran Fierro

Další restaurací, která nám padla do oka, byla Monarchie /40/ a tady jsme se rozhodli vyzkoušet celé festivalové menu. Jehněčí tažené ve víně, talířek sýrů a hlavně tvarohový knedlíček v perníku s meruňkovou omáčkou. Ten knedlíček si určitě dejte, to je taková dobrota!

Monarchie

Monarchie

Další na řadě byla restaurace Le Grill, kterou znám a mám ráda už roky. Opět jsme šli do festivalového menu,terina z kachních stehen, hovězí pupek a jejich signaturní čokoladový dortík.

Le Grill

Le Grill

Potom se nám ošklivě rozpršelo, ale statečně jsme šli za vůní dobrého jídla 🙂 a došli jsme ke stánku Food Story /27/ a vyzkoušeli jsme jejich burgřík a k tomu bátotovo – mrkvové chipsy. Burgřík byl moooc dobrý a mooooc malý 🙂 . Ale mají tam i spoustu jednuhubek, výběr je tam skutečně veliký.

Food Story

Jako další nás zaujala restaurace Žofín Garden /20/, kterou tam ale další dny už nenajdete. V sobotu tam bude sesterská restaurace V Zátiší a v neděli Bellevue. My jsme ochutnali uzený telecí tatarák a Snickers řez a obojí bylo vynikající. Tato rodinka restaurací je opravdu skvělá a mám je ráda všechny. U tohohle stánku se určitě zastavte.

Žofín Garden

Prošli jsme okolo Mirélie, kde byla brutální fronta na jejich Pljeskavicu ( kterou jsem nakonec neochutnala i když jsem moc chtěla) a zamířili k restauraci Hostaria /19/. Tuto restauraci jsem neznala a bohužel nemám ani fotku tataráku, který jsme ochutnali. Zmizel dřív než jsme stihly vyfotit a byl naprosto skvělý. Dokonce jsme se pro něj pak vraceli. K tomu skvělé čerstvé pečivo a kapka kvalitního oleje a já byla v sedmém nebi.

Hostaria

Hostaria

Prošli jsme okolo další pekelné fronty u Emy Destinové, kde mají steak z bizona a zamířili k Prolog baru /5/. Dali jsme si nealko Healthy to go v pytlíčku a Summer spritz. U tohoto stánku mají i ústřice, které já miluju a přesvědčila jsem Filipa, aby jednu ochutnal. Já se málem počůrala smíchy a on si málem ublinknul. Asi to není nic pro něj 🙂 . Nevadí, ale zkusili jsme.

Prolog

Prolog bar

Vrátili jsme se oklikou k Moštárně Louny /43/ na začátek, kde najde v sobotu Aureole s jejich sushi a chuťovkou ze sarančete a larev a v neděli Rezidenci Golf. Filip si dal druhý Cider, který mi vůbec nechutnal, byl hodně pivní, a šli jsme dál ochutnávat.

Moštárna Louny

Milujeme hovězí maso a tataráky, takže jsme nemohli minout Angus farm / 6/  a jejich dva druhy tataráku, Vítěz – ten chutnal mně  a Angus, který zas chutnal Filipovi. Nevěděl totiž, že tam je i mušle sv. Jakuba, kterou nesnáší. Ani se to nikdy nedozví, blog nejspíš nečte a tatarák mu chutnal 🙂 .

Angus Farm

Angus Farm

Začánali jsme být najezení, ale jakmile jsme došli ke KOBE /23/, bylo jasné, že si dáme hromadu sushi 🙂 .

KOBE

Přišla opět žízeň a tak jsme zamířili k baru restaurace La Bodeguita del Medio /29/, kde míchají různé druhy koktejlů a odkud se linula hudba, díky jejich DJ-ovi.

La Bodeguita

La bodeguita del Medio

Procházkovým krokem jsme se dostali k restauraci Etnosvět /26/, která je vegetariánská (nebo veganská?) a nechali se přemluvit k ochutnávce falafelu a skořiových blinů s ovocem. Přiznám se, že jako ortodoxní masotariáni, jsme to sice poctivě ochutnali, ale skoro celé jsme to tam nechali. Prostě to není nic pro nás. I když bliny byly moc dobré, hodně sladké a s ovocem.

Etnosvět

Etnosvět

Tak jsme se nakonec vrátili k Hostarii pro tatarák a šli jsme domů. Za 100 Grandů jsme se nacpali k prasknutí a moc jsme si to užili. Všude byly i stánky s vínem, ale to nepijeme ani jeden. Na uhašení žízně je tam i pár stánku Korunní, DeLonghi, různých moštů atd….. Doporučuju vzít si deštník nebo pláštěnku, ne každá restaurace má kryté stolky a předpověď není zrovna nej.

Korunní

Je to skvělý způsob jak strávit víkendový den a pochutnat si na dobrém jídle. Doporučuji nebrat si podpatky, povrch na cestičkách hrozně klouže, jakmile jen trochu sprchne. Dokonce i já jsem šla v Superstarech 🙂 . Pokud vyrazíte, moc si to užijte a dejte vědět, co jste ochutnali. Zvlášť pokud se odvážíte a dáte si to saranče v Aureole 😀 .

Photo 27.05.16 15 40 24

Photo 27.05.16 15 34 04

Dobrou chuť a čau mňau

Vaše Iri