Vítejte u dalšího pátečního kinoboxu. Pátek je opět tady a já Vám přináším opět pár filmů, na kterých jsem byla. Léto je vždy období, kdy je spousta skvělých filmů a já se letos těším na pět filmů, které podle mě budou parádní. A tento týden dorazil první z nich…….Vítejte u dalšího pátečního kinoboxu.

Alenka v říši divů : Za zrcadlem

Tima Burtona vystřídal v roli režiséra poměrně neznámý James Bobin a zvládl to opravdu skvěle. Alenka je už dospělá a je z ní kapitánka na zaoceánských objevných plavbách, je ale nezbytně nutné, aby se vrátila za svými přáteli do Podzemní říše. Klouboučník totiž přichází o svou svoucnost  a jediné, co ho může zachránit, je návrat v čase. Čas, jehož roli přijal Sacha Baron Cohen ( Borat, Diktátor atd) je ale vskutku neúprosný…. Tenhle film se opravdu povedl, přišel mi dokonce lepší než ten první. O dost vtipnější a hlavně uvidíte malého Šklíbu 🙂 . V prvním díle šlo o den Nádherňajs, v tomto o den Naprdlajs…. To se asi na stálo zařadí do mého slovníku 🙂 . Tohle je zas jeden z filmů, který musíte vidět, s dětmi či bez nich.

Alenka

X-Men : Apokalypsa

Toto jeden z těch filmů „co se stalo předtím“ a to já nemám ráda. Víte, že hlavní hrdinové přežijí… Ale baví mě chodit na filmy Stana Lee a sledovat, zda se opět objeví 🙂 . X-Meni nepatří mezi mé oblíbené komiksáky, ale už nebylo na co koukat 🙂 . Je to klasika, mutanti se musí spojit proti jiným mutantům, aby zachránili svět. Tentokrát bojují proti dávnému supermutantovi, který spal několik tisíc let a je mocnější než všichni ostatní. Pokud X-Mení sérii máte rádi, musíte jít, dozvíte se totiž, proč je profesor Xavier plešatý 😀 . Režíruje to jako vždy Bryan Singer…..

X-Men

Sousedi 2

Viděli jste jedničku? Mac a Kelly bojovali o svůj životní prostor se sousedy, bratrstvem v čele se Teddym, slaďoušským Zacem Efronem, a bylo to drsný. Když se ale místo nich nastěhuje sesterstvo, je to ještě drsnější. A občas dost nechutné. Najdete zde pár vtipných momentů, ale s nikým mladším patnácti let bych tam nešla. Tohle je jeden z příkladů filmu pro vypatlané americké puberťáky, ale umí si z té vypatlanosti udělat legraci. Přišla jsem si sice po filmu trošku stará a zvažovala jsem, jestli taky nemám krizi polostředního věku :D, protože pamatuju telefon se šňůrou, což je prý stařecký telefon, ale celkem jsme u toho vypnuli. A nechyběl ani do půl těla svlečený Zac Efron a jeho tanečky, které předvádí snad ve všech svých filmech. Pokud se Vám jednička libila, dvojka je ještě lepší.

Sousedi

Těšíte se letos na nějaký film ? Dejte vědět do komentářů….

Čau mňau

Vaše Iri