Je pátek a i když je každým dnem hezčí a hezčí počasí, možná budete chtít vyrazit do kina a v dnešním kinoboxu se s Vámi podělím o dojmy z posledních dvou filmů, na kterých jsem byla. Byla jsem sice na třech, ale jeden z nich byl Hardcore Henry, o kterém jsem psala minulý týden zde. Film měl takový úspěch, že jsme na něj šli podruhé 🙂 .

Angry Birds

Animovaný film Angry Birds je natočený na základě stejnojmenné hry, což podle mě nevěstí nic dobrého. Sice miluju kresleňáky, ale tento mě nezaujal, protože mi připadal už moc pro dětičky. No ale jak jinak, kluci mě přemluvili. Hned na úvod mě překvapilo, že byl celkem plný sál a jen tři děti. Film začínal poměrně rozvláčně, představením tří hlavních hrdinů – ptačích outsiderů. Pokud jste hráli Angry Birds 2, pak je Vám jasný další děj filmu. Zlá zelená prasata ukradnou ptačí vejce a ptáci si to rozhodně nenechají líbit. Co ale ve hře nenajdete, jsou ty jejich hlášky. A pár jich bylo celkem vtipných. Hodně se povedla hudba k filmu a samozřejmě nechyběl prak. Pokud máte dítě, které na to chce jít, v pohodě to přežijete. Pokud se chystáte na první rande, je to dobrý test, jestli s Vámi budoucí partner bude dělat všechny kravinky, co si usmyslíte 🙂 .

Angry birds ve filmu

Svátek matek

Tak na tento film jsem se těšila neskutečně, obsazení je totiž skvělé : Julia Roberts, Jennifer Aniston, Kate Hudson, Jason Sudeikis (Šéfové na zabití, Millerovi na tripu…), Shay Mitchell (Prolhané krásky), Aasif Mandvi ( Stážisti) , Hector Elizondo ( Pretty woman, Deník princezny, Na sv. Valentýna, Šťastný nový rok…). Začátek byl opět představením hlavních hrdinů, což se bohužel protáhlo do poloviny dvouhodinového filmu a trošku to sklouzlo k takovému náhledu do života pár amerických rodin….. Vzhledem k tomu, že každá rodina je šáhlá po svém, tak jsem se u toho i párkrát zasmála.

Druhá polovina už je trošku živější a zábavnější a smáli si chlapi , co se v sálu asi z donucení  nacházeli. Je to příjemná komedie po náročném týdnu, ale na několik desetiletí, jak píšou v oficiálním popisu, se mi teda do paměti nezapíše. Kdyby tenhle film uvedli do kin začátkem května, tedy před svátkem, o kterém celý film je, určitě by víc zahrál na city a měl by větší úspěch. Po dvacetišesti letech od Pretty woman se ve filmu opět sešli Julia Roberts a Hector Elizondo a narážka na dávný společný počin, mě opravdu rozesmála. Je tam více zábavných momentů, ale smíchy se tam asi nepočůráte. Film je zábavný průměr, který je díky skvělému obsazení koukatelný, ale s rozpočtem 25 milionů $ a takovým obsazením, z toho mohli vytřískat víc.

Svátek matek

Byli jste Vy na něčem zajímavém? Dejte vědět do komentářů

Čauky mňauky

Vaše Iri