Je tu druhý díl seriálu o zničených vlasech a jak z toho ven. Dnes to bude o Olaplexu a mé první návštěvě v salonu Hairborn. Masky Maria Nila mi vždycky na pár týdnů vlas uhladí a hlavně obarví. Je to dost velká záchrana, co se týká barvy, jelikož ztmavovat nechci a zesvětlení nepřipadá v úvahu.Takže teď každých 6-8 umytí dávám na vlasy Maria Nila Autumn Red ( jak to vypadá se můžete podívat zde ) a pořád zvažuji, co dalšího vlasům dopřát, aby se zregenerovaly.

V dalším Beauty Boxu (ten letní pořídíte zde) jsem našla Olaplex domácí péči. Hodně jsem o něm slyšela a určitě i vy, protože se v poslední době s různymi “plexy” roztrhl pytel. Ale Olaplex je ten jediný patentovaný.  Má tři fáze, první a druhá je jen jako ošetření v kadeřnictví, ale tu třetí si můžete pořídit na doma například tady.

Olaplex

Olaplex se nanáší na umyté, ručníkem osušené, vlasy a nechává se působit 10-15 min. Můžete si ho nechat v podstatě jak dlouho chcete, ale působí jen na mokrých vlasých, takže nemá smysl si ho nechávat přes noc. Já mám jemné vlasy, ale mám jich opravdu hodně, takže mi vydrží mokré i několik hodin.

Využila jsem toho a hned první aplikace Olaplexu stála za to, nechala jsem ho tam tři hodiny. Když už jsem viděla, že mi vlasy schnou, opět jsem je umyla šamponem a použila kondicionér jako obvykle. Vlasy se zase o kousek vyspravily. Hlavně ty konce, už jsem neviděla, že by se třepily.

Takže teď mají moje vlasy režim, že jednou týdně používám Olaplex. Když nepoužiju Olaplex, použiju masku na vlasy a jednou za měsíc používám masku Maria Nila kvůli barvě. A pořád nejsem tam, kde jsem byla před nepovedenou návštěvou kadeřnice.

A tak jsem si řekla, že vyzkouším Olaplex v salonu. Domácí péče je totiž jen 8% proti salonnímu ošetření. A pokud domácí péče udělá viditelné výsledky, tak jaké to bude po ošetření v salonu?

Hairborn

Takže jsem se objednala do salonu HairBorn k Míše Drbohlavové. Míša má zkušenosti (doopravdy 😀 ) i ze zahraničí a je vítězkou AICHI 2013, což je známá vlaso-soutěž. Má za sebou stáže pod vedením známých vlasových specialistů, takže jsem se jí nebaála svěřit. Salon Hairborn se nachází v Galerii Myšák, ve které není parkoviště, takže doporučuju zaparkovat na Karlově náměstí nebo ve Spálené.

Salon Hairborn

Salon Hairborn je naprosto nádherný, má černobílý interiér a terásku do vnitrobloku, kde si můžete dát kafe. Přijela jsem pozdě, takže nebyl čas se moc rozhližet a hned jsme vlítly na to. Míša zkotrolovala stav mých vlasů a hned mi říkala,že mi Olaplex určitě pomůže, protože jsou viditelně chemicky narušené. Takže jsme šly hned na mytí. Měla jsem možnost prohlédnout si arzenál salonu. Oribe (!) , Redken, Kerastase a moje milovaná Alterna…. Sem jsem měla zajít, když jsem chtěla zkoušet něco nového.

Vlasy před ošetřením

Míša mi umyla hlavu šamponem značky Oribe, kterou už jsem měla možnost vyzkoušet a byla jsem s ní moc spokojená. Potom mi začala nanášet na vlasy Olaplex. První fáze je 100% Olaplex, který má vlasy vyspravit a obnovit disulfidové vazby uvnitř vlasu, čímž ho uzdraví. Následně se aplikuje druhá fáze, která má celý proces regenerace ustálit. Nakonec se vlasy zabalí a Olaplex se nechá působit. Mezitím si můžete dát kávičku na té terásce a užívat si chvilku klidu.

 

Olaplex zábal
Olaplex zábal

Nakonec se vše umyje, Míša použila opět Oribe, hydratující řadu (tu nutně potřebuju 😀 ), a pak jsme šly sušit. Už při rozčesávání jsem cítila, že se mi vlasy necuchají a jdou dobře rozčesat. Po vyfénování byly vlasy opravdu hedvábně jemné a lesklé, okolo hlavy nelítaly žádné baby vlásky, vše bylo perfektně uhlazené. Dokonce tak uhlazené, že se díky tomu ukázalo, že mám špatný střih vlasů 😀 . Na zastřižení už nebyl čas díky mému pozdnímu příchodu, ale i tak celá navštěva stála za to a určitě se vrátím.

Vlasy po ošetření Olaplexem

Po pár umytích jsou vlasy pořád krásně uhlazené a baví mě jak jsou zase hebké a lesklé. Navíc mají v salonu všechny mé oblíbené značky a je to konceptové studio značky GHD, se kterou zatím nemám zkušenost, ale je nejvyšší čas vyměnit vlasové nástroje, fén, žehličku a i hřebeny a kartáče, takže si to zde vše mohu prohlédnout a rovnou odnést.

Olaplex

Pokud se chcete mrknout na práci Míši Drbohlavové můžete zde, stránky salonu najdete zde. Já i mé vlasy můžeme Míšu v salonu Hairborn a Olaplex celkově jen a jen doporučit. Navíc mi Míša dala naději, že bych mohla mít opět světlé vlasy díky Malibu C ošetření, ale o tom zas v dalším pokračování.

A musím jim moc moc poděkovat, že mě vzali i přes mé příííšerné zpoždění.

Zkoušeli jste Olaplex? Dejte vědět zkušenosti

Čau mňau

Vaše Iri