Nedávno jsem se rozhodla, že na blog zařadím, kromě pátečních kinoboxů, i čtvrteční tipy z restaurací. Jenže my poslední čtyři roky chodíme téměř pořád do těch stejných. Tak jsem řekla Filovi, že zkusíme nějakou novou restauraci. Vybrala jsem Modrý Zub, protože já už tam před lety byla a moc mi chutnalo, pamatovala jsem si vynikající nudle hodně dlouho. Zeptal se mě, co tam mají….

„Je to asijská kuchyně, takže polévky, nudle, rýži a tak “ odpověděla jsem.

„Já žádný blbý nudle žrát nebudu….“ dal mi jasně najevo, co si o novém nápadu myslí, Filip.

Po slibu, že toho nemusí sníst moc, stačí když ochutná a že pak zajdem na sushi, jsme vyrazili.

Modrý Zub  má tři pobočky, ve Spálené, Jindřišské a kousek od OC Nový Smíchov, kam jsme po kině zamířili my. Jsou toto cca tři minuty chůze od hlavního vchodu do nákupního centra. Restauraci najdete na rohu a hned jak vejdete, uvítá vás milý personál. To mě na restauracích hodně baví, když se obsluha usmívá a vy máte pocit, že vás rádi vidí i když jste tam poprvé.

Usadili nás a my jsme začali objednávat. Začali jsme předkrmy. Vybrali jsme smažené jarní závitky i čerstvé s kachnou. A ty kachní…..ty byly naprosto boží!!!! V závitku je kachna, mango a k tomu naprosto skvělá omáčka.

Po Pia Tod
Po Pia Tod
Naem Ped
Naem Ped

Mají ještě závitky s lososem, taky jsou dobré. Jen mně osobně v té omáčce vadí kopr.

Naem Salmon Rum Khuan
Naem Salmon Rum Khuan

Následovala polévka. Nemohla jsem si nechat ujít skvělou Pho Bo, kterou já miluji a všude ji testuji a nakonec jsem udělala milovníka této polévky i z Filipa. Protože tady je vážně skvělá. A co miluji nejvíc je Tom Kha a Tom Yum. Myslím, že tyto polévky jsou jedny z nej tady v Praze

Pho Bo
Pho Bo
Tom Yum Kung
Tom Yum Kung
Tom Kha Kung
Tom Kha Kung

A pak jsme zkoušeli hlavní jídla. Vybírali jsme z wok soté. Vybrali jsme dvě nejpálivější jídla z menu a obojí bylo boží. Tři papričky,což je označení pálivosti v menu,  moc nedoporučuju, protože to pálí opravdu hodně. Obecně pikantní jídla máme rádi oba, ale Pad Gra Pao bylo tak pekelně pálivé, že jsme po jídle museli pro prášky na žaludek 🙂 . Asi se divíte, proč jsme to teda jedli. Ale bylo vážně vynikající. Přílohu k soté si můžete vybrat sami, různé druhy rýže či nudlí.

Phad Gra Pao
Phad Gra Pao
Kai Phad Med Ma-Muang
Kai Phad Med Ma-Muang

Co jsme si ale oba zamilovali nejvíc jsou laoské nudle. Překvapivě i Filip, který “ nudle nežere“ je miluje a nevím, jestli ještě vyzkoušíme něco dalšího, protože si je už dáváme pokaždé. Tohle opravdu vyzkoušejte a dejte si tam i ten česnekový ocet či co to k tomu dávají. Phad Pho Laos jsou nejlepší nudle, jaké jsme kdy jedla já i Filip.

Phad Pho Laos
Phad Pho Laos

A na závěr vám ukážu jediný dezert, který jsem tam měla, protože většinou už na dezert není místo…..

Cassava and taro cake
Cassava and taro cake

Moc mi nejel, taková zvláštní hmota ležící v kokosovém mléku 🙂 . Ale já moc na dezerty nejsem.

Z Modrého Zubu se stala naše oblíbená restaurace a chodíme tam teď každý týden. Docela úspěch na prvotní nedůvěru 🙂 .

Chap Chae Neua
Chap Chae Neua
Lab Kai
Lab Kai

V restauraci absolutně nenačichnete, je další plus. Za nás velký palec nahoru 🙂

Jaká je vaše nejoblíbenější asijská restaurace?

 

Čau mňau

Vaše Iri