V březnu jsem měla narozeniny a jako jeden z dárků jsem dostala kurz Master Beauty v Make Up Institute. Po podobných kurzech jsem pokukovala už delší dobu, přeci jen jsem miliovník kosmetiky ( a hlavně blogerka, že jo? 😀 ).

V Make up Institute ( klik ) máte možnost vybrat si ze tří základních kurzů, Basic Pro Make Up (5dní – 7 900Kč), Master Beauty (2 týdny – 16 900) , Master A – Z (25 dnů – 49 300). Basic byl příliš krátký a Master A – Z zas příliš dlouhý. Takže Master Beauty byl pro mě ideální volbou. Začínali jsme za dva týdny po mých narozeninách a já se nemohla dočkat. Než jsem mohla nastoupit do kurzu, musela jsem předložit zdravotní průkaz. Trošku mě vyděsily příběhy o análních stěrech kvůli získání průkazu, ale to mě díky klinice, kam chodím, naštěstí minulo 😀 .

Master Beauty

1.den

V pondělí ráno jsem uháněla na Vinohrady do Korunní celá natěšená. Jela jsem dřív, abych vyjímečně přišla včas a hlavně jsem počítala s tím, že nezaparkuju a už jsem vymýšlela alternativy. Místo jsem překvapivě našla hned před vchodem a mohlo se začít. Na recepci mě uvítala Markétka, zakladatelka Make up Institute, odškrtla si mě a já se připojila k ostatním, budoucím kolegyním.

Na úvod prvního dne se nám představila naše lektorka, Simona Bártová. Seznámila nás se základy hygieny pro vizážisty a představila nám různé druhy štětců (což je samozřejmě moje parketa a tak jsem s radostí doplňovala 😀 ) . Pak jsme probraly tvary obličejů a volbu make upů. To nám zabralo celé dopoledne a byl čas na oběd.

V okolí je poměrně dost restaurací různých druhů a holky z recepce nám navíc daly tipy, kde se dobře najíst. Napoprvé jsme v restauraci zabraly celý nekuřácký salonek a pořádně se seznámily. Sešly jsme se z různých pracovních odvětví a z různých koutů republiky a dokonce i ze Slovenska.

Po „o“  jsme se pustily do make upu. Vysvětlily jsme si teorii a přesunuly se k praxi, úkolem byla dokonalá pleť. Zkoušely jsme si vše na sobě navzájem. Tohle byla cenná zkušenost pro ty, které nikdy nebyly v roli klientky. Pak jsme se prohodily a takhle jsme strávily celé odpoledne. Nezní to tak, ale bylo to celkem náročné.

2. den

Druhý den začínal teorií, na řadě byly oči…. Tvary, barvy, korekce. Pak byl opět čas na oběd a odpoledne jsme opět zkoušely na sobě. Já měla tu možnost poprvé líčit modrookou blondýnu. Je to úplně něco jiného než líčit sebe.

Markéta před
Markéta před
Markéta po
Markéta po

3.den

Třetí den přišly na řadu rty. Opět teorie a pak líčení, rudé rty pro všechny 🙂 . A nakonec možnost vyzkoušet si a natrénovat to, co nám během předchozích dnů nešlo. Byl to totiž poslední den, kdy jsem si znalosti trénovaly na sobě navzájem. Na pátek už měly dorazit modelky.

4.den

Čtvrtek byl takový odpočinkový od make upu a probíraly jsme marketing s Markétou. Markétka měla v zásobě hodně vtipných historek z praxe a tak jsme se i pobavily. Dostalo se nám i představení profi značek a vybavení.

5.den

Na řadu přišel foto make up a úžasný Filip. Tenhle den bavil všechny, kromě mě. Učili jsme se “ no make up“ make up na fotky. A já zjistila, že fakt neumím udělat jemné nahé líčení. Miluju výrazné líčení a je to na mně znát a vlastně to ani jinak neumím. Takže jsem v podstatě celý den jen ubírala a ubírala. Což byla taky cenná zkušenost. Ale v pátek jsem odcházela otrávená a na pondělí jsem vůbec netěšila, i když Filip byl skvělý a zábavný.

6.den

Po víkendu se mi tam vůůůbec nechtělo, protože jsem si udržela špatnou náladu z pátku, nejsem totiž schopná přijmout, že mi něco nejde. Naštěstí se ale přiřítila drobná Markétka Šlapáková a svojí dobrou náladou nakazila všechny. Učila nás základy vlasového stylingu a byla všude a pořád strašně milá a usměvavá. Takové veselé tornádo.

Naučila nás vlnit kulmou i žehličkou, dělat culík (nevěřily byste jak je to složité) a takové ty základní přípravy před tvorbou účesů. Toto jsme si už zkoušely na modelkách a některé měly fakt tak úžasné vlasy, že to byla jedna radost.

7.den

Druhý vlasový den s Markétkou a zkouška svatebních a fashion účesů. Nikdy bych nevěřila, že dokážu vykouzlit takovou ruličku a la Gwen Stefani.

Make up Institute Make up Institute

Už začínalo být vidět, kdo má na co největší talent. Třeba naše Péťa ( odkaz na ni zde ) se ukázala jako mistr na romantické svatební účesy.

8.den

Ve středu jsme se seznámily s Ditou a face charty. Jsou to takové papíry, na kterých se navrhuje líčení, podle kterých se pak líčí na focení či přehlídky. Strašně dobře se na tom trénuje konturování. Tady zas vynikala Leonka ( odkaz zde  ) , která zde zúročila roky praxe, mimo jiné i na přehlídkách. Po obědě jsme se opět vrhly na modelky a líčily podle předloh.

9. den

Tento den byl velmi důležitý, vytvářely jsme si totiž fotky do svého portfolia. Na starost nás dostala Zuzka Machalová, jejíž vedení nám všem překvapivě  strašně vyhovovalo. Byla totiž parádní tvrďák. Ráno jsme si vylosovaly každá svou modelku a dostaly jsme hoďku a půl na komplet make up a vlasy a šlo se fotit. Zuzka jako správný profík dohlížela a občas potěšila větou: “ Raději to odlič a začni znovu.“ . Paráda 😀 . Každopádně jsme se všechny shodly na tom, že tvrdá, ale konstruktivní kritika, nám opravdu dala nejvíc. Takže Zuzanka byla nakonec naše hvězda. Dopoledne jsem si do svého portfolia „vyráběla“ nevěstu. Dostala jsem nádhernou jemnou holčinu ( Kamila z agentury Ely management) a trochu jsem se bála, že to zase přeženu. No samozřejmě, že jsem opět ubírala, ale dopadlo to takto…..

Nevěsta před
Nevěsta před
Nevěsta po
Nevěsta po

Po obědě jsem losovaly znovu a na mě se dostala exotická kráska a já se těšila, jak se konečně vyřádím. A taky, že jo. Rozhodla jsem se pro fashion fotku, protože jsem si aspoň jednou chtěla zkusit extravagantní líčení. Když si ke mně sedla do křesla, byla to taková sladká holčička, ale co předvedla před fotografem, bylo neskutečné. Bylo vidět, že nefotí poprvé a svůj make up skvěle prodala. Měla jsem radost, ze svého díla a chvíli jsem zvažovala, že bych se tím živila 🙂 .

Jacqueline před
Jacqueline před
Jacqueline a la mode fashion modelka
Po – a la fashion modelka

Všechny fotky fotil Zdeněk Buchlák.

A tady jedna fotka z backstage. Vidíte to soustředění 😀 ?

Backstage Make up Institute

10. den

Poslední den byl zkouškový. Ráno byl test. Některé holky byly nervozní, ale bylo to zbytečné. V testu nebyly žádné chytáky. Byly to otázky, které jako make up artista musíte umět zodpovědět. A pak následovala zkouška praktická. Opět jsme losovaly modelky a po sdělení tématu, což pro nás byl „BRONZ“, jsme šly na věc. Na kompletní líčení i styling jsme měly hodinu a půl a pak už jsme na své výtvory nesměly sáhnout. K „obhajobě“ své práce jsme byly volány podle vylosovaných čísel a já byla mezi posledními. Pokoušela jsem se o jemné líčení, což je pro mě kámen úrazu a nakonec mě naše porota potěšila, prý byla moje práce nejlepší. Z toho jsem měla samozřejmě neskutečnou radost. Bohužel jsem si to zapomněla vyfotit 🙁 .

Závěrečná práce - před
Závěrečná práce – před
Závěrečná práce - po
Závěrečná práce – po

Ukážu Vám aspoň práci kolegyňky Markétky ( odkaz na ni zde ).

My jsme se po focení vydaly na oběd a pak nás čekalo vyhodnocení. Cestou z oběda jsme koupili Rychlé špunty 🙂 na přípitek. Prošly jsme nakonec všechny a dostaly krásný diplom a kytičku. Z holkama z Make up Institutu jsme si připily a pobavily se nad historkama ze zákulisí, popřály si štěstí a jely domů.

A co teď?

Dostat diplom je super, jenže jak se dostat k zajímavé práci? Součástí Make up Institutu je agentura, která Vám hledá práci. Po kurzu nám začaly chodit nabídky na práci. Ze začátku jsou formou TFP, tedy neplacené a odměnou jsou fotky do portfolia a pak, když se osvědčíte, přicházejí opravdu zajímavé nabídky, které už jsou honorované a je jen na Vás jak moc čapnete příležitost za pačesy. Nebo je tu možnost pustit se do vlastního projektu, jako třeba má kolegyňka Lucka ( odkaz zde ), která plánuje svůj salon.

Kurz v Make up Institutu mě bavil a neměnila bych. S holkama jsme zůstaly a zůstaneme v kontaktu. Takže minimálně přátelé se stejným koníčkem určitě získáte 🙂 .

Make up artistky :D
Make up artistky 😀

Zvažovali jste někdy podobný kurz? Dejte vědět do komentářů…..

Čau mňau

Vaše Iri