Máme (téměř) všichni volno, počasí není zrovna na koupání a tudíž nejlepší možností jak naložit s volným dnem, je péče o sebe. Dáváme si masky na vlasy, na obličej, chodíme na manikúru, peelingujeme zadky… ale na rty často zapomínáme. Přitom téměř každá žena miluje rtěnky. A tak vám přínáším pár svých tipů, jak o rty pečovat. Já osobně nejsem zrovna obdarovaná v tomto směru a o to víc se musím snažit. U mě to bohužel platí ve všem kromě nehtů 🙁 .

Lip care

Peeling

Vítr, mráz i sluníčko rty vysušují a stává se, že se na nich udělají šupinky. Jsou lidi, kteří si tu kůžičku otrhávají a i tací, kteří se nebojí na tak vysušené rty napatlat rtěnku. Obojí je fuj a rtěnka vypadá dobře jedině na hladkých, vyživených rtech. Abychom je vyhladili a zbavili se šupinek, máme k dispozici peelingy. Já jsem si oblíbila z The Body Shop v tyčince. Chvíli tím jezdíte po rtech, setřete a máte hotovo.

Lip Care The Body shop

Další, který já miluju, je z Lush. Naberete si, dáte na rty, chvíli masírujete a zbytek….. zbytek můžete sníst, protože je jedlý a moc dobrý 🙂 . Můžete si vybrat ze tří příchutí, žvýkačkové, vanilky s čokoládou a pepermintu s čokoládou, kterou mám já.

Lip Care Lush

Peelingy na rty už nabízí i další značky, Essence, Korres, Bliss a spousta dalších. Na internetu najde i DIY návody na výrobu, takže není problém, si to vyrobit doma pokud se vám ovšem chce, že  .

Pokud ale máte lip emergency stav a žádný peeling poruce, pak poslouží i obyčejný kartáček na zuby. Mokrým kartáčkem jemně promasírujete mokré rty a je to. Je to tedy trošku drastická metoda, ale když se to stane jednou za čas a následně je pořádně vyživíte, tak to snad tolik neuškodí.

Péče o rty

Na rtech a okolo nich je jemná a citlivá kůžička, takže bychom se měli zvyknout o ni odpovídajícím způsobem pečovat. To znamená každé ráno a večer. Před spaním a po peelingu používám Carmex, který je už asi všem dobře známý. Je to skutečný zázrak na hojení. Je dostupný v tubičce, tyčince i kalíšku, takže je jen na vás, jaká forma aplikace vám vyhovuje. Většinou si ho vozím z Rakouska, ale už se dá sehnat i na českých eshopech.

Lip Care Carmex

Další hojivý zázrak je Uriage tyčinka. Hojí a hydratuje a rty jsou po ní opravdu hebké. Koupíte ji v lékárnách Dr. Max.

Lip Care Uriage

K zahození není ani klasické Labello. Silnější vrstva před spaním a ráno rty jako nové 🙂 .

Lipc Care Labello

Pokud si chcete dopřát luxus v péči o rty, tak tu mám jedno skvělé doporučení. Aerin Rose Lip Conditioner. Je hodně drahý, 26 eur tj. 700 Kč, ale vážně stojí za to. Voní po růžích a hydratuje jako nic na světě. Je krásně hutný a vydrží na rtech hodně dlouho. Pokud budete mít možnost si jej pořídít, určitě do něj jděte.

Lip Care Aerin

A pokud chcete své rty připravit na nanesení rtěnky, je tu můj oblíbený Prep+Prime od MACu. Je to tyčinka, která vyživuje a prodlouží výdrž rtěnky. Navíc i zpříjemňuje nošení matných rtěnek.

Lip Care Mac

Dejte vědět, jakou péči máte nejraději vy a užívejte volných dní.

 

Čau mňau

Vaše Iri