Největšími hity v kinech jsou v současnosti Bridget Jones a Dívka ve vlaku. Bridget není můj šálek kávy a ani ty nejlepší recenze mě na ni nenalákaly. Dívku ve vlaku bych viděla moc ráda, ale bohužel jsem pátek strávila v nemocnici, kde si mě chtěli nechat a i když jsem tam nezůstala, mám klidový režim v posteli a muž mě nechce pustit ani do kina 😀 . Takže Dívku ve vlaku snad zvládnu příští týden. Tenhle týden se mrkněme aspoň na ty ostatní  filmy, které jsou v kinech. A že jich není málo, Čapí dobrodružství, Instalatér z Tuchlovic, Já, kocour, 7 statečných, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tim Burton je můj naprosto nejoblíbenější režisér. Naprosto dokonale umí předat atmosféru a úplně vás vtáhne do děje. Ne jinak je tomu u tohoto filmu, kdy Jake po smrti dědečka začíná zjišťovat, že děsivé pohádky, které mu vyprávěl před spaním, byly pravdivé. Grafické ztvárnění jako vždy dokonalé a Eva Green pro mě bude už navždy slečna Peregrinová. Tenhle film určitě doporučuji všem milovníkům fantasy a Tima Burtona. Není úplně vhodný pro dětičky, přeci jen některé příserky jsou opravdu děsivé.

sirotcinec_slecny_peregrinove_pro_podivne_deti_

7 statečných

Režisér Antoine Fuqua už má na kontě Training Day, Odstřelovače, Pád Bílého domu, Equalizér a mnoho dalších filmů podobného typu. Střílečky a akčňáky. 7 statečných vybočuje jen dobou, ve které se děj odehrává. Denzela jako westernového pistolníka jsem málem nepoznala, ale jako hlavní hrdina tohoto remaku působí celkem věrohodně. Celá parta je sice dosti nesourodá, ale o to vtipnější je jejich komunikace. Tímto a skvěle zpracovanými střílečkami se dostává film o level výš, že bych u remaku staré kovbojky čekala.

sedm-statecnych

Anthropoid

Historický film v koprodukci Velké Británie, České republiky a Francie, režírovaný, poměrně málo známým režisérem, Seanem Ellisem. Film je celý v angličtině a já držím palce, aby to k něčemu bylo a prorazil do světa. Pojednává totiž o skutečné válečné operaci, která měla za úkol atentát na zastupujícího říšského protektora, Reinharda Heydricha. Jsem ráda, že takový film vznikl, protože historie by se neměla zapomínat. Z filmu to bohužel působí tak, že přípravy trvaly cca týden, což je škoda. Dle mého mohli tvůrci více přiblížit atmosféru tehdejší doby. A vůbec celý příběh, který je sám o sobě velice silný, nebyl využit naplno. Přesto ale doporučuji zajít. Hodně jsem četla, že je pekelně dojemný. Já jsem asi necita, protože brečelo celé kino, ale podle mě ten konec šel udělat mnohem silněji. Suma sumárum….není to dokonalé, ale určitě zajděte.

anthropoid

Já, kocour

Já, kocour, od tvůrců Můžů v černém, má být rodinný film….. Hm, zápletka s důrazem na důležitost zakládací listiny a podílů ve firmě je na děti moc složitá a ponaučení s dovádějícím kocourem je zas moc dětské. Těžko určit cílovou skupinu, kino bylo plné rodin s dětmi (btw, neumí se chovat ani rodiče ani děti) a všichni se zřejmě bavili. Včetně nás…. Ale kdybych měla film doporučit, tak nevím zda mohu. Nejspíš když budete hodně unavení….

ja, kocour

Čapí dobrodružství

Děti nosí čáp, to ví každý. Kde je berou? Mají na to stroj. Vyrobí dítě a pak doručí na místo určení. Pak se však vedoucí čáp rozhodne spolupracovat s eshopem Cornerstore.com a místo děti doručovat balíčky. Junior, nejlepší čapí doručovatel, těsně před svým povýšením, vyrobí omylem dítě. A aby si nepokazil povýšení, snaží se mimčo se svými přáteli, co nejdříve doručit a začíná dobrodružství. Je to taková odlehčená zábava a s úplně nejroztomilejšími vlky v občasným vsuvkách. Docela příjemný kresleňák, který by se mi jako dítěti asi libil víc než Já, kocour.

capi-dobrodruzstvi

Instalatér z Tuchlovic

Režisér Tomáš Vorel st. má na svědomí Gympl, Vejšku a další brak českého původu. A tento film není výjimkou. Skvělý výkon herců nezachrání takový chabý scénař, kde se téměř nic neděje. Pár rasistických vtipů, hodně excentrický instalatér Jakub Kohák s pár hospodskými kamarády v pozadí, a typická vyčítavá maminka Eva Holubová….. Nebýt tam Koháka, není nač koukat.

instalater-z-tuchlovic

A co vy, byli jste na některém ze současných hitů?

 

Čau mňau

Vaše Iri