Po dlouhé době zase KinoTip….. Moje zvířátko onemocnělo a tak nebyl čas chodit do kina. Ale něco málo jsme přeci jen shlédli. Do kin přišlo opravdu hodně novinek, tento týden proto bude první, kdy v KInoTipu nebudou všechny filmy, ale jen ty, které nás opravdu zaujaly. Ben Hur, Můj kamarád drak, Obr Dobr, Nerve, Mechanik zabiják a Sully.

Ben Hur

Příběh šlechtice z Jeruzaléma a jeho adoptivního bratra sliboval v ukázkách velkolepou podívanou. Z bratra Messaly se stane římský důstojník, který nebrání svou rodinou, když je obviní ze zrady a tak jsou ženy odvedeny a Ben Hur příjde o veškerý majetek a padne do otroctví. Pět let vesluje na lodi, než se mu náhodou podaří osvobodit. Snaží se vrátit domů a najít svou rodinu. Osud mu však dopřeje další setkání s Messalou, kterého vyzve na souboj ve čtyřspřeží…. Takový příběh dává tušit opravdu akční film, u kterého na chvíli nevydechnete. Timur Bekmambetov, který film režíroval, ho ale degradoval na obyčejný film, který si neurazí, ale ani nezaujme.

ben-hur

Můj kamarád drak

Malý Pete havaruje s rodiči v autě a jako jediný přežije. Pětiletý chlapeček by sám v lesích nepřežil a tak se ho ujme drak. Drak, který žije v nejhlubších amerických lesích a kolují o něm různé legendy. Žijí spolu spokojeně v lesích dokud nepotkají lidi. Lidi, kteří vše neznámé,záhadné a krásné, loví, zavírají do klecí a chtějí zkoumat….. Opět zajímavý příběh, se skvělými animacemi, který ale nevytěžil ze svého potenciálu maximum.

muj-kamarad-drak

Obr Dobr

Steven Spielberg se pustil do dalšího velkolepého projektu. Úžasný příběh malé holčičky ze sirotčince, která se dostane do země lidožroutských obrů. Naštěstí je u jediného hodného obra, který ji chrání před svými většími bratry. Opravdu kouzelný film s výjimečně skvělým dabingem. To, jak kouzelně mluví Obr Dobr, nás opravdu bavilo celý film. I příběh jako takový stojí za to. Tenhle film můžeme s Filipem vřele doporučit a asi na něj zajdeme znovu, protože tak sladké zkomoleniny jsem už dlouho neslyšela!

obr-dobr

Nerve : Hra o život

Toto je jeden z mála filmů, na který jsem neviděla upoutávku a šli jsme na něj naslepo. Takže jsme od něj nic moc nečekali. Děj se odehrává mezi žáky střední školy, kteří si zamilují online hru Nerve, což je taková drsnější verze vadí – nevadí. Dostanete výzvu, pokud přijmete, musíte splnit daný úkol v daném čase a natočit vše na svůj mobil. O výzvách rozhodují vaši sledující. A tak se spojí stydlivka Vee se sexy cizincem, protože to prostě baví sledující. A pěkne se to zvrhne….. Tenhle film nás bavil od začátku až do konce a pokud také žijete v online světě, určitě bude bavit i vás.

nerve-hra-o-zivot

Mechanik zabiják : Vzkříšení

Jason Statham jak ho známe. Akční hrdina jak má být… Zachrání sexy dívku, kterou představuje Jessica Alba, a pak celý film bojuje, aby ji zachránil znovu. Bojuje tvrdě a tak je celý film akční a Jason je jednoduše pořád za hrdinu. K tomuhle filmu není moc, co dodat…..Pokud máte rádi akčňáky, rozhodně se vám bude líbit.

mechanik-zabijak-vzkriseni

Sully: Zázrak na řece Hudson

Film o událostech z ledna 2009, kdy kapitán Chesley Sullenberger posadil letadlo do řeky Hudson a zachránil tak 155 lidských životů,včetně toho svého. Film o šesti minutách ve vzduchu, jež mohly skončit katastrofou, kterou odvrátil pilot se čtyřiceti lety zkušeností. Veřejností oslavován jako hrdina, leteckou společností však obviňován ze zbytečného risku. Clint Eastwood jako režisér a Tom Hanks jako hlavní hrdina jsou skvělým tandemem, díky kterému je příběh podán opravdu citlivě a zajímavě. Nedělají z toho příliš velké drama a z filmu skutečně sálají emoce Sullyho. Tento film moc doporučuji….natočen podle skutečných událostí, bez zbytečných příkras.

sully-zazrak-na-rece-hudson

Jake typ filmů máte nejraději vy?

 

Čau mňau

Vaše Iri