Další týden uběhl a je tu další kinobox. Rozhodla jsem se, že tuto rubriku přesunu na sobotu, jinak bych si občas musela dát filmový maraton, abych to vše stihla zkouknout 🙂 . Tento týden dorazily do kin tři filmy a na všechny jsem se těšila, tak uvidíme, jestli nějaký zaujme i vás. Jestli Legenda o Tarzanovi, příběh jak Mike a Dave sháněj holku nebo Očista.

 

Legenda o Tarzanovi

Příběh o Tarzanovi známe všichni, jeho rodina ztroskotala v džungli, rodiče zemřeli a vychovaly jej gorily. Pak objevil krásnou Jane a ta ho vzala do světa lidí. Původně jsem myslela, že toto bude přepracování, kterého se létos dostalo i Mauglímu. Tohle je ale jiný příběh. Tarzan už není Tarzan, stal se z něj John Clayton III. na panství Greystock. Na pozvání belgického krále se ale vrací zpět do Konga a začíná nové, temnější dobrodružství. Celý film je jakoby do šeda a má na vás dýchnout takovou depresivní atmosféru, což perfektně vychází. Pak jsou ve filmu nádherné záběry na konžskou přírodu a zvířata a to vás na prosto uchvátí. Takhle jsem Tarzanův příběh ještě neviděla a rozhodně se mi toto pojetí líbilo. Strašně ráda bych se tady rozepsala víc, ale nechci vám kazit zážitek. Prostě se tenhle počin opravdu povedl.

Tarzana hraje Alexander Skarsgård, kterého jsem dříve nikde neregistrovala a Jane Margot Robbie, kterou známe hlavně jako manželku Vlka z Wall Street. Fascinuje mě, že s každým dnem v džungli má lepší a lepší účes. Tenhle dar bych taky chtěla mít 🙂 . Úplně nejlepší roli, roli slizáka, má Christoph Waltz, který skoro vždy hraje záporáky, ale jako herce ho opravdu žeru. Tenhle film je pro milovníky Tarzana jako dělaný. Nejvíc se mi líbí, že snad poprvé není Tarzan klasický hezounek a nese si v sobě i následky života v džungli.

Legenda o Tarzanovi

Mike a Dave sháněj holku

Mike a Dave jsou dva bratři, kteří se živí prodejem alkoholu a jsou to…… totální hovada. Každou rodinnou oslavu změní v životohrožující katastrofu se spoustou zraněných. A tak se rodiče rozhodnou, že na svatbu jejich sestry Jeanie si musí přivést každý svoji holku. Doufají, že nějaké slušné slečny je udrží na uzdě. Mike a Dave si skutečně dvě slečny dovedou, jenže ty holky jsou ještě o kus horší a tak se ze svatby jejich sestry stává čím dál větší katastrofa.

Tenhle film je lehce přisprostlý, ale dá se to vydržet. Ale hlavně je to strašná kravina. Byla jsem na tom se třema klukama a všichni jsme brečeli smíchy, doslova. Takže je to kravina, která vás neskutečně pobaví. My jsme odcházeli vysmátí od ucha k uchu a se slušně namoženou bránicí. Zvlášť když byla Jeanie na masáži, tak jsem se smála jako už dlouho ne. Pokud na to půjdete s očekáváním lehce stupidní zábavy, vaše očekávání budou naplněna a vy se kvalitně zasmějete. Pokud chcete obohatit svého ducha, tak se tomuto vyhněte 🙂 . Ale byla by to škoda….. Protože tenhle film je prý natočen podle skutečných událostí.

Mike a Dave sháněj holku

Očista : Volební rok

Už 25 let se koná v USA každoroční Očista. 12 hodin, kdy je legální cokoli, veškeré zločiny. Nikdo vás nepotrestá, nikdo vás nebude stíhat. Jen se odklidí mrtvoly a jede se dál. Tenhle rok je ale jiný, senátorka Charlene Roan se v nadcházejících volbách uchází o post prezidentky a jejím hlavním programem je zrušení Očisty. To se ale mnohým nelíbí a tak i ona v Očistnou noc bojuje o holý život, stejně jako spousta obyčejných lidí. Film je třetím z řady, což jsem netušila, když jsem na něj šla a i tak jsem si ho užila. Nechyběla mi žádná informace a film neměl žádné hluché místo. Považovala jsem to za postapokalyptický film, ale ono to zas tak hrozně vzdálené a nereálné není……. Pokud se toto může někde stát, tak jedině v USA.

Očista : Volební rok

Tenhle týden byl opravdu plný dobrých filmů. Dejte vědět, na který vyrazíte vy.

Čau mňau

Vaše Iri