Tenhle týden byl příšerný, hetický a náročný, takže jsem se těšila až se zrelaxuju v kině. Pobavím a zasměju….. No nakonec byl příšerný i ten kinotýden. Tak se pojďme podívat na novinky blíže. Dorazil do kina Pan Dokonalý, sto padesátý díl Doby ledové  a film Tohle je náš svět. A po 109 dnech od premiéry stále můžete zajít na film Teorie tygra….

Doba ledová: Mamutí drcnutí

Asi už víte, že miluju kreslené filmy miluju. Doba ledová není úplně to nej mezi animáky, ale ujde to. Baví mě a je to příjemná oddechovka, takže jsem se na to celkem těšila. Když jsme se po šílených eskapádách toho dne konečně posadili, říkala jsem si, že se zasměju a den bude hned lepší. Omyl…. Jedná se už o pátý díl a tvůrcům už podle mě dochází fantazie. Veverák Scrat už je vyloženě otravný, pořád loví ten svůj žalud. Tentokrát je to ve vesmíru a vůůůbec to není vtipné.

Novým hrdinou je přítel Broskvičky, který se mamutímu taťkovi samozřejmě nelíbí. Ale na Zemi se opět blíží katastrofa, v tomto díle v podobě meteoritu. A tak se zas všichni spojí a snaží se zachránit. Koukat po páté na to samé už mě nebavilo a vtipné to také nebylo. Tenhle díl už je skutečně slabota a dle mého názoru, už to, za ty peníze v kině, nestojí.

Doba ledová Mamutí drcnutí

Pan Dokonalý

Anna Kendrick, kterou můžete vidět i ve filmu Mike a Dave sháněj holku, o kterém jsem psala minulý týden, se seznámí s chlápkem, který ji při balení vypráví, jak zabíjí lidi. Hodně si rozumí a Anně příjde velmi zábavný….  Do chvíle než zjistí, že řeči o zabíjení nejsou legrace. Pak se strhne mela, kdy jejího tajemného fešáka honí FBI a mafiáni.

Toto má být podobný formát jako RED s Brucem Willisem. Jenže se to trošku nepovedlo. Během filmu jsem se zasmála dvakrát. Na komedii dost slabý. Celý film si říkala, že už by to mohlo skončit. Není to akční ani vtipné. Prostě nic moc…..

Pan Dokonalý

Tohle je náš svět

Tohle je náš svět…. Svět, kde si šest dětí a jejich rodiče pěstují sami zeleninu, loví jeleny, každý den cvičí v přírodě, lezou po horách a jsou jednoduše odstřiženi od civilazace. Idylka svobodného života končí ve chvíli, kdy dětem zemře milovaná matka a její rodina si nepřeje, aby Ben ( Viggo Mortensen) přijel na pohřeb. Začíná road movie o tom, jak banda podivných lidí přichází poprvé do styku s civilizací. Chvílemi je to hodně vtipné, ale chvílemi až zvrácené. Obzvlášť konec, kdy si začnete domýšlet věci do důsledků.

Od tohoto filmu jsme absolutně nic nečekali, ale o to víc nás bavil. Je to dokonalý příklad toho, jak všeho moc škodí. Dokonce i „správného“ života. Rozhodně tento film doporučuji, celé dvě hodiny jsem zaujatě koukala na plátno.

Tohle je náš svět

Teorie tygra

Tento film měl premiéru 31.03. a já se na něj dostala až 02.07. Nemám totiž ráda české filmy. Jediným lákadlem pro mě bývá Lukáš Macháček a jelikož tu nehraje, tenhle film jsme hodně dlouho přehlíželi. No a minulou sobotu to prostě vyšlo tak, že ho dávali zrovna po naší večeři v Modrém Zubu a kino bylo téměř naproti. Tak jsme si řekli, že to tedy zkusíme. Teorii tygra dávají už čtvrtý měsíc a hodnocení má také poměrně vysoké, přesto jsme nečekali nic extra. Fakt nás české filmy neberou. No nakonec jsme odcházeli s řádně posílenou bránicí a s úsměvem od ucha k uchu.

Veterinář, jehož ztvárňuje Jiří Bartoška, je zděšen představou, že zbytek života stráví v režii své ženy, Elišky Balzerové, a jelikož vidí, na příkladu svého mrtvého tchána, že ta režie bude hodně přísná, rozhodne se, že už tak dál žít nechce. Předstíráním Alzheimera si chce vydobýt svobodu. Není to úplně nejšťastnější rozhodnutí, ale přesto mu v tom pomáhají dva kumpáni, zeť, Jiří Havelka a syn, Jakub Kohák.

Pokud je vám pod třicet a nejste s partnerem dvacet let, pak tenhle film moc doporučuji ( a Filip také), protože je to neskutečně vtipná komedie o tom, jak se manželství může zvrhnout. My jsme se smáli celých 101 minut a mám hroznou chuť na to jít znovu, protože to byl asi nejlepší český film, jaký jsem viděla.

Teorie tygra

Jaký český film je nejlepší podle vás? Mám na mysli filmy poslední doby, protože Vesničko má, středisková a Pelíšky jsou prostě nej na věky věků.

Čau mňau

Vaše Iri