Počasí nic moc a co lepšího se dá dělat než jít kina? Já v kině relaxuju….většinou. Ale poslední dobou mám štěstí na kretény a to mě otravuje. Většinou to Filip hodně rychle vyřeší 😀 , ale stejně to otravuje. Já jsem sice v tomhle kliďas, ale nedávno jsem se vytočila tak, že jsem už na jeden povedený páreček vylítla sama. Každopádně tu mám i přes tato úskalí 😀 pár filmů. Noví Krotitelé duchů, Učitelka, Seznamka a Bláznivá pětka…. a tak horor Zhasni a zemřeš. Zase horor…..

Krotitelé duchů

Pamatujete si ještě ty původní Krotitele? Já jo a ten film jsem jako dítě milovala….Ta hudba byla taky děsně super a hraje se vlastně dodnes. Takže jsme museli jít. Už od Gilmorek zbožnuju Melissu a tady mě baví moc. Role lehce šáhlých ženských jí perfektně sedí a jako Krotitelka je jednou z nich. A v tomhle filmu je šáhlých Krotitelek celé komando, které pak doplňuje Chris Hemsworth jako totální idiot – sekretářka. Návraty starých filmů v novém kabátku už mě moc nebaví, je toho příliš. Ale když úplně vypnete mozek a zajdete na 3D, tak se asi pobavíte. Efekty pokročily a duchové ve 3D vypadají bezvadně. Děti vedle nás ani nedutaly 😀 .

Ghostbusters

Učitelka

Tak na tohle jsem musela Filipa dotáhnout téměř násilím a trošku jsem se bála jeho reakce, protože se toho ve filmu moc neděje. Ale nakonec jsme oba odcházeli nadšení z filmu a vděční za to, v jaké době žijeme. Film se totiž odehrává ve školním roce 1983/1984 a řeší se chování třídní učitelky, která zneužívá rodiče svých žáků výměnou za dobrý prospěch. Taková ta bezmoc rodičů, kteří se toho účastnit nechtějí, z plátna přímo tryská a vůbec celou tu komoušskou atmosférou přenesl Hřebejk naprosto skvěle.

Učitelka

 

Sezn@mka

Tohle je debut režisérky, štábu a snad úplně všech kromě herců. A je to na tom filmu sakra znát. Je to hrozný, hrozný, hrozný. Vtipy nějak nevyzní, obraz vypadá jako točený Nokií a product placement taaaak brutálně bije do očí, že rádio Impuls si už v životě nepustím. Canaria Travel, Apple, Advantage cars, bar VIP…. o tomhle je ten film. Nápad na film byl skvělý, ale nakonec je z toho jen dlooouhá reklama, což nezachrání ani Langoš s Adélou. Z příběhu o nevěrníkovi vlastnícím seznamku, šlo vytřískat sakra víc.

 

Seznamka

Bláznivá pětka

Další příšernost na plátně a to tak hrozná, že to ani nešlo dokoukat. Dialogy jsou tak nepřirozené a sprosté, že jsme museli odejít po cca 10-ti minutách. Příběh o zbhatlickém synkovi, který náhle příjde o peníze, které rozdával i svým přátelům, je sám o sobě nic moc, ale tohle je další příklad filmu zabitého ještě před začátkem.

plagat A1 FIVE CZ.indd

 

Zhasni a zemřeš

Horor….. DALŠÍ. Byl děsnej, protože to byl horor. Ale kdybych horory měla ráda, tak by mě asi namíchlo, že strašidlo je hned na začátku, když se hýbe, tak to zní jako když muchláte balík špaget a navíc má ruce jak kdyby mělo čerstvě nalakovaný nehty. Ale jestli se chce bát tmy….. tak asi dobrý 😀 .

Zhasni a zemřeš

Matky na tahu

Další film od kterého jsem nic moc nečekala….. A byl naprosto super. Mila Kunis hrsje vytíženou matku dvou dětí, které chodí na školu, jíž tvrdou rukou vládne Christina Applegate. Mila už má všeho dost a tak se jí vzepře. Tím spustí parádně vtipné drama. Ve filmu nejsou hluchá místa a takové to dojemné ponaučení příjde až opravdu na konci a je hodně krátké, takže nekazí celkový dojem z filmu. Na toto určitě zajděte…. A hláška z Hry o trůny vás totálně rozseká 😀 !

Bad moms

Sebevražedný oddíl

Chtěla jsem jet na dovolenou, ale nemohla jsem před premiérou, tak moc jsem se na něj těšila. Už ukázka byla super. A začátek mě nadchnul, písnička You don’t own me a Margot Robbie v roli Harley Quinn…..A další padouši, kteří nakonec dostanou za úkol zachránit svět. Je to skvělá podívaná, super soundtrack a úžasné obsazení. Jediné, co mě zklamalo byl Joker. Vypadal spíš jako rapper 😀 . Je to taková spojnice mezi filmem Batman vs Superman a Ligou spravedlivých, který DC chystá v brzké době (17.112017). Film mě bavil, jen nechápu to zvláštní hodnocení kritiků. Všichni chválili Supermana a tohle se jim nelíbí? Je to celou dobu akční, vtipné, hlavně díky Harley Quinn a hraje skvělá hudba. Parádní film 🙂

 

Suicide Squad

 

Doufám, že si vyberete…..

Čau mňau

Vaše Iri