Pokud neholdujete válení u bazenu ve velkých vedrech, která k nám tento týden dorazila, běžte se zchladit do kina. Dorazily opět další filmy a musím říct, že tento týden jsem se v kině dobře bavila. Pokračování slavného Dne nezávislosti jsem si nemohla nechat ujít…..  Vítejte u dalšího kinoboxu.

Den nezávislosti : Nový útok

Rolland Emmerich je dobře známý „destrukční“ režisér. Má za sebou takové filmy jako Godzilla, Den poté, 2012, Útok na Bílý dům a další filmy, kde se ničí Země nebo aspoň Amerika. Den nezávislosti je jeho 20 let starý počin a na tehdejší dobu měl v sobě skvělé efekty. Taky za ně dostal Oscara. A tak jsem si nemohla nechat ujít Nový útok. Dalo se čekat, že jejich porážka nezůstane bez odezvy a tak se lidstvo připravovalo na odvetu. Pokusili jsme se maximálně využít jejich technologie nejen ke zlepšení života, ale pro vytvoření obranného systému. Ten nám ale není nic platný, když přistane na Zemi tak obří loď, že zabere celý Atlantik. Will Smith už nás bránit podruhé nechtěl, takže ve filmu najdeme jen jeho syna z prvního dílu. Ale naštěstí není o nic horší. A tak zas bojujeme se zlými mimozemšťany o naši planetu. Film je plný destrukčních scén, které se Rollandovi opět moc povedly. Ani minutu ze dvou hodin jsem se nenudila a pokud máte rádi Emmerichovy předchozí filmy, tento se vám bude líbit také. Doporučuji si předtím pustit jedničku a už teď se můžeme těšit na další pokračování v roce 2017.

Den nezávislosti

Hra peněz

Tento film má oficiální premiéru až 30.06. , ale já už jsem měla možnost ho vidět. Nic moc jsem od něj nečekala a o to příjemněji jsem byla překvapena. Děj se odehrává v reálném čase a George Clooney a Julia Roberts musí, během svého společného pořadu, čelit útoku naštvaného mladého kluka, který díky uposlechnutí rad finančnického pořadu, přišel o všechny své peníze. 95 minut trvající film jsem sledovala s otevřenou pusou, protože měl opravdu spád a na konci vlastně fandíte útočníkovi s bombou. Je to vlastně zajímavé zamyšlení nad tím, jak snadno jsme manipulovatelní a že vlastně ani netušíme, co se děje „nahoře“ .

Hra peněz