Pracovní povinnosti se množí a času je čím dál tím méně. Ale kino je nutný odpočinek, miluju uvelebit se v sedačce s litrem koly, který mi stejně vypije Filip (jelikož ten svůj litr vypije v prvních deseti minutách 😀 ). A tak aspoň dvakrát jsme vyrazili a o dojmy se podělím v dalších kinotipovém článku. Tento týden byly na programu komedie Zilionáři a Bezva ženská.

Zilionáři

Než začnu psát o článku, musím se s vámi podělit o okolnosti, za kterých jsme se na film dostali. Šli jsme původně na Signal festival, zvládli jsme představení na nám. Míru a pak jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí. Zaparkovali jsme u Právnické fakulty, mé alma mater. Cesta přes Pařížskou nás totálně naštvala, protože lidi chodili jak idioti. Samotné představení pak stálo za prd, navíc si před nás stoupli dvoumetroví lidi a každý měl svítící balónek, který mu trčel nahoru a já neviděla skoro nic. Všude okolo navíc byly uječené děti a já viděla jak se Filip vaří vzteky. Tak jsem řekla, že se raději přesuneme někam, kde bude méně lidí. Nacpala jsem ho stripsama z KFC a začalo být veseleji. Tak jsme si řekli, že si dáme ještě kino.

Na programu byl film podle skutečných událostí z roku 1997 se Zachem Galifianakisem, kterého známe hlavně z trilogie Pařeb. Prázdné kino a zábava mohla začít. A taky, že začala. Zach hraje jako vždy trochu dementa, který se Owenem Wilsonem nechá zmanipulovat a vyloupí společnost, kde pracuje jako řidič. Ukradne 17 milionů dolarů v hotovosti a doufá, že tím získá lásku Kristen Wiig, kterou jsme mohli nedávno vidět jako krotitelku duchů.

My jsme se taaaak neskutečně bavili, že nám tekli slzy. Je to dost podobný žánr jako Pot a krev, jednoduše ukázka jak absurdní věci procházely v devadesátkách. Až budete mít náladu na nic, opravdu moc doporučuji, rozhodně odejdete s úsměvěm od ucha k uchu. Jako třešinka na dortu působila na konci informace, že se na scénáři komedie podílel i skutečný hrdina tohoto příběhu.

zilionari

Bezva ženská na krku

Komedie Jiřího Vejdělka o tom jak se další Langošova manželka zklame a rozhodne se začít žít nový život. Vezme to opravdu od podlahy, vymění velkoměsto za nějakou vesničku a rozhodne se ( zřejmě poprvé v životě ) pracovat. Jako učitelka…. Bydlet musí v bývalé márnici v jednom domě místním hrobníkem,Ondřejem Vetchým. Ten je řádně cynický a černý humor je mu vlastní. Ostatně jako nám, takže jsme se překvapivě dobře bavili. Pořád je to ale romantická komedie, u které je sice hned jasné jak dopadne, ale pokud půjdete na film s očekáváním oddechovky, nebudete zklamaní.

Film je opravdu příjemná nenáročná komedie, ideální pro nedělní večer.

bezva-zenska-na-krku

 

Zajímalo by mě, jak to máte s pitím v kině vy… Taky vám partner vypije celé pití?

 

Čau mňau

Vaše Iri