Další týden je za námi a další novinky dorazily do kin. Já mám čím dál víc práce, takže stíhám kino jen ve velmi omezeném množství. Ale Dívku ve vlaku jsem si nemohla nechat ujít, těšila jsem se na ni naprosto nejvíc. Navíc je od tohoto týdne v kinech i Inferno od Dana Browna, jehož knihy opravdu miluji!

Dívka ve vlaku

Ještě nedávno byl Instagram plný této knihy, já ji bohužel nečetla, ale o to víc jsem byla zvědavá na film. Emily Blunt hraje alkoholičku, která každý den jezdí vlakem okolo svého bývalého domu a bývalých sousedů. Hraje ji velice dobře, popraskané rty, flekatá pleť, špinavé nehty…. Moc sympatická mi nebyla. Jednoho rána se probudí a díky alkoholu absolutně netuší, co se den předtím dělo. Musí to zjistit kvůli sobě a chce zároveň pomoci páru, který celé dny sledovala z vlaku. Film je typově podobný Zmizelé, ale kvalitativně je o stupeň níž. Je více předvídatelný a konec asi odhadnete i bez přečtení knihy.

Na filmu jsem byla s Filipem a jeho recenze zněla “ Kéž by mě zabili místo tý holky.“ . Já jsem odešla taky lehce zklamaná, přeci jen jsem očekávala jeden z největších hitů internetu.

divka-ve-vlaku

Inferno

Dan Brown je jeden z mála autorů, jehož knihy mě za posledních 8 let zaujaly. Beletrii v podstatě nečtu, dávám přednost literatuře faktů a obecně vzdělávacím titulům, hlavně z oboru fitness a výživy. Ale Dan Brown je moc srdcovka. Andělé a démony a Šifru mistra Leonarda jsem si přečetla a byla i na filmu. U obou filmů mě trošku štvaly některé nepřesnosti a spousta vynechaných zajímavostí. Knihu Inferno jsem naštěstí nečetla a o to víc jsem si chtěla užít film.

Hlavním hrdinou je opět Robert Langdon, známý americký symbolog, který se probudí v italské nemocnici se ztrátou paměti a jen díky doktorce Sienně Brooks unikne kulkám od policistky. Netuší, co dělá v Itálii a kdo mu usiluje o život. Musí celý příběh rozplést a opět mu v tom jsou nápomocny symboly v uměleckých dílech. Bohužel ta díla jsou přelétnuta jen letem světem a to dělá z filmu spíše akční podívanou než mysteroizní thriller. To mysteriozno se z filmu vytratilo a zůstalo jen lítání po památkách a spousta střílení, čímž se film stává masovější podívanou.

Knihu jsem nečetla, ale mám takové tušení, že i tam šel Dan Brown s kvalitou dolů. Jinak si nedovedu představit, jak se cca 60-ti letý profesor dokáže z vážných zranění uzdravit během jednoho dne, kdy procestuje x-měst a uteče x-padouchům. Taky nechápu, jak je možné, že se vždycky taaaak splete v lidech okolo sebe.

Když to shrnu, tento film se bude líbit širšímu publiku než ty předchozí, ale to mysteriozno už tam prostě tolik není. Přesto nechápu, jak může mít tento film 60% na ČSFD a Dívka ve vlaku 72%. Za mě je to obráceně.

inferno

A co vaše filmové zážitky z tohoto týdne?

Čau mňau

Vaše Iri