Další týden je za námi a my jsme shlédli další pár filmů. Tento týden přišel do kin další počin od Marvela a to Doctor Strange. A jelikož další novinka, Lichožrouti, nás nezaujala, tak jsme zkusili Devátý život Louise Draxe.

 

Doctor Strange

Další komiksový hrdina od Marvelu ožil na plátnech kin. Ztvárněn je Benedictem Cumberbatchem, kterého jsem už viděla tisíckrát, ale jedinou jeho rolí, která mi utkvěla v hlavě, byla role Alana Turinga v Kódu Enigmy. Doctora Strange se mu povedlo přenést do filmu naprosto perfektně. Věříte mu jeho přehnané doktorské sebevědomí i sobeckost ve vztahu k Rachel McAdams.

Marvel opět ukázal, že filmy točit opravdu umí a tohle je super zábavná podívaná. Efekty jsou naprosto dokonalé a sem tam padne i vtípek, kterému se skutečně zasmějete. Já jsem od Doctora nic moc nečekala, ale odcházela jsem pobavená. A nezapomeňte si počkat na třešinku na dortu po závěrečných titulcích.

doctor-strange

Devátý život Louise Draxe

Na tenhle film se Filipovi moc nechtělo, po Dívce ve vlaku už nechtěl o mysteriózních thrillerech ani slyšet. Nakonec se nechal přemluvit porcí sushi a šli jsme. Louis je devítiletý klučík, který zázrakem přežije smrtelný pád, stejně jako osm předchozích smrtelných nehod. Leží bohužel v kómatu a jeho lékař, specialista na dětské kóma, se snaží přijít na to, co se mu stalo a kdo mu co provedl.

Film je lehce bizarní, ale bavil nás oba a ze zástupců mysteriózích thrillerů se nám za poslední dobu určitě líbil nejvíc. Je z dílny Alexandre Aja, který režíroval i Hory mají oči a roli doktora svěřil Jamiemu Dornanovi.

devaty-zivot-louise-draxe

Na čem jste byli tento týden vy? Pokud na Doctoru Strangeovi, pak dejte vědět, zda jste našli Stana Leeho 🙂

Čau mňau

Vaše Iri