Hanil jsem našla před asi sedmi lety a už si ani nepamatuji jak. Ale pamatuji si první návštěvu…. U dveří mě přivítal pán s širokým úsměvem, další usměvavý pán mě usadil a donesl jídelní lístek. Tenkrát jsem ještě nebyla takový sushi- znalec jako dnes 🙂 , ale už tehdy jsem sushi milovala. V restauraci jsem tehdy byla jediná Evropanka. Všude okolo seděli samí Asiati a srkali nudle nebo se ládovali sushi. To je dobré znamení, když je asijská restaurace plná Asiatů,říkala jsem si. A měla jsem pravdu, tady mají opravdu to nejlepší sushi na světě.

Hanil a kde ho najít

Tahle úžasná restaurace je kousek od nám. Jiřího z Poděbrad, ve Slavíkové ulici. Je hned na rohu, takže nemůžete minout. Hned jak vejdete, ujme se Vás někdo z milé obsluhy a usadí. Osobně doporučuji udělat si rezervaci, protože je to opravdu hodně oblíbená restaurace a i když jsou tam hodně vstřícní, tak je někdy tak plno, že jsou rezervace i na baru.

Hanil
Hanil

Restauraci vlastní Korejci, takže to není žádný český pokus o Asii. Než jsem zjistila, kdo jsou majitelé, tak jsem je potkávala při každé návštěvě a říkala jsem si, že tady mají pěkný  zápřah, protože tam vždy byli. Opravdu pečlivě si hlídají kvalitu a spokojenost zákazníků, což je na restauraci znát.

Interiér je moderní a čistý a i když je plno, nekoukáte sousedům do talíře. Asi nikdo nemá rád, když si během večeře vyslechne životní příběh od vedlejšího stolu 🙂 .

Kuchaři – sushaři jsou tam dva a jsou to mistři ve svém oboru. V kuchyni se schovává armáda dalších kuchařů, pokud byste měli chuť na Udong, Teriyaki či jakékoliv japonské či korejské jídlo. Mají jich na výběr opravdu hodně.

Kuchaři
Kuchaři

Nejlepší sushi na světě

Já sem chodím už roky hlavně na sushi a moje objednávka se moc nemění. Našla jsem si své oblíbené rolky a každý týden se na ně těším a nikdy neodcházím zklamaná.

Na úvod vždy dostanete malý zeleninový salátek, který je asi kouzelný. Nejde mi totiž na rozum, jak může být zelenina TAK dobrá. Salátek je přelitý nějakou sojovou omáčkou s něčím a opravdu Vás to naladí na dobré jídlo.

Jako předkrm jsem si dávala vždy Saké salát, před časem ale zavedli Tuna Tartar a ten ho se vší parádou nahradil. Je to symfonie chutí ( jako vážně 🙂 ) , tuňák a avokádo jsou nejlepší kamarádi.

Tuna tartar
Tuna tartar

Dokonce jsem se dostala tak daleko, že si dávam dvojitý a trojitý coming soon 🙂 .

Dvojitý Tuna Tartar - dvojité potěšení
Dvojitý Tuna Tartar – dvojité potěšení

Jako další novinku mají teď mušle sv. Jakuba, jsou grilované a v naprosto dokonalé omáčce. Rozhodně jsou to nejlepší mušle, jaké jsem kdy jedla.

Mušle sv. Jakuba
Mušle sv. Jakuba

A pak přichází hlavní chod….. Mám už svou oblíbenou kombinaci. Vždycky je to Philadelphia roll, což je ta nejlepší rolka na světě. Je to sushi, je to smažený a je na tom majonéza, co si přát víc 🙂 ? Ne vážně, je to opravdu vynikající. Rolka se smaženým lososem, Philadephia sýrem a japonskou majonézou je moje stálice už od první návštěvy.

Zleva : Ruby Roll, Green Ocean roll, Philadelphia roll, Sashimi
Zleva : Ruby Roll, Green Ocean roll, Philadelphia roll, Sashimi

Další oblíbenec je Ruby roll, lehce pikantní tuňáková rolka s avokádem. Tyhle dvě si dávám vždycky. Pak už se rozhoduji. Buď Sake roll, s lososem a avokádem nebo Green ocean roll, s avokádem a krabím krémem. Obě jsou vynikající. Vlastně všechny rolky jsou tam skvělé, Spicy tuna, Honeymoon, Alaska roll… Všechny.

Zleva: Philadelphia roll, Green ocean roll, Ruby rol
Zleva: Philadelphia roll, Green ocean roll, Ruby rol

A samozřejmě nesmím zapomenout na jejich sashimi. Na tom se pozná kvalita restaurace, protože ryba musí být ultra čerstvá. Což tady vždycky je. Ryby jsou skutečně kvalitní a pan kuchař nešetří, nedostanete pidi kousíčky, ale pořádné sashimi.

Na závěr si dávám zmrzlinu ze zeleného čaje, kterou miluju a vždy dostanete i nakrájené jablíčko. I ta jablka, která normálně moc nemusím, mi tady chutnají 🙂 .

Tohle vše vyjde na 2500 Kč včetně pití. Dva normální lidi to podle mě nemají šanci sníst, je to spíše pro tři osoby. V restauraci se nekouří a nenačichnete, což je pro mě důležité. Asi každý zná ten pocit, kdy z restaurace odchází i s odérem ve vlasech a na oblečení a má chuť jet okamžitě domů se vysprchovat a hodit vše do pračky. Odsud můžete v klidu pokračovat do kina a nebudete cítit nic ( a já jsem na to vážně háklivá 🙂 ).

Mohla bych vyjmenovat každou položku z meníčka a vychválit ji, protože mi tady opravdu chutná a baví mě sem chodit. Pokud jste milovníky sushi, rozhodně tohle místo doporučuji. Já se sem vracím už pěkných pár let a dobře mě tu znají. A rozhodně Hanilu zůstanu věrná i nadále.

 

Co je pro Vás v restauraci důležité kromě dobrého jídla? A máte zájem i o články o restauračních přešlapech? Dejte vědet do komentářů.

 

Čau mňau

Vaše Iri