Kondice začíná správným jídlem… To je motto restaurace Fit Foodie Prague na Smíchově a já s tím beze zbytku souhlasím. Proto jsem se jednoho dne vydala vyzkoušet fit bistro, které znám hlavně díky jejich Instagramu. Nešla jsem tam sama, připojili se i kluci. Trošku se cukali, báli se, že ve FitFoodie budou svých 115 kg zkoušet nasytit nějakým listím a humusem 🙂 . Nakonec se nechali přemluvit a jelo se.

FitFoodie bistro

Bistro bylo menší než jsem čekala, stolečky jsou tam 3 a vzadu je ještě pár barových míst. Zabrali jsme tři místa a dali se do vybírání. Jakmile kluci viděli menu, řekla bych, že se jim značně ulevilo 🙂 . Chtěli jsme toho ochutnat co nejvíc a tak jsme si naobjednali vše,co nás zaujalo. Já měla vybráno už podle Instagramu, avokádový toast s míchanými vajíčky. A bylo to boží. Avokádo bylo krásně zralé, vajíčka ještě zlehka oslizlá jak mají být, abyste z nich dostali maximum proteinů a toast byl žitný. Taková jednoduchá věc, ale bylo to strašně dobrý.

Avokádový toast
Avokádový toast

 

Filip se rozhodl vyzkoušet vejce zapečené v avokádu a pochutnal si také. Dostal ho s batátovými hranolkami, kterých jsem mu pár ukradla, protože byly vynikající.

Vejce zapečené v avokádu
Vejce zapečené v avokádu

 

Zaza si dal překvapivě krevety. Nikdy jsem ho krevety jíst neviděla, tyhle ale zmizely z talíře ultra rychle a prý byly moc dobré. Nemohu posoudit, na mě se totiž nedostalo 🙂 .

Grilované krevety
Grilované krevety

 

No a samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít fitburgery. Na sóju nás moc neužije, takže ten jsme vynechali. Já zkusila crispy chicken s avokádem a k tomu batátové hranolky. Kuřata nejím, nechutnají mi, nevoní mi a jediný jedlý kuře pro mě je z KFC. KFC a FitFoodie. Tohle kuře mi totiž opravdu chutnalo. Možná je to tím avokádem nebo salsou, ale opravdu jsem si na kuřeti pochutnala. Kuřecí prsíčko bylo obalené v něčem kukuřičném (podle mě) a dobře ochucené. A nechyběl můj oblíbený sýr, cheddar,

Crispy Chicken Burger
Crispy Chicken Burger

 

Kluci ochutnali, jak jinak, Beef Burger. A ten byl podle mě naprosto božský. Byl s hořčičným dresinkem a mozzarellou v pšenično-žitné domácí bulce, stejně jako všechny burgery, a byl vynikající. Vychytali úpravu medium a burger byl krásně šťavnatý. Litovala jsem, že nemám v bříšku víc místa.  Hranolky byly u všeho hodně dobře ochucené. Nebyly úplně upečené, což by klukům chutnalo víc, ale zvýšilo by to glykemický index a už by to bylo o kousek méně fit.

Beef&cheese burger
Beef&cheese burger

Fit sladkosti

Pak jsme přešli k dezertům… Z denní nabídky jsme si vybrali proteinový muffin a proteinový koláček z ovesných vloček. Bylo to obojí dobré, zvlášť pokud jste v dietce. Ale oproti jiným dobrotám, mi toto chutnalo nejméně.

Ovesný koláček
Ovesný koláček
Proteinový muffin
Proteinový muffin

 

Nakonec jsme si objednali proteinové lívance…. A ty byly taaak super, že nevěřím, že jsou fit 🙂 . Zaza dokonce říkal, že kdyby věděl, jak jsou dobré, že by si rovnou objednal 14x lívance 🙂 . Opravdová dobrota…..

Proteinové lívance
Proteinové lívance

 

Lívance byly přelité nízkotučným Termixem a datlovým sirupem. Skutečně veliký a chutný dezertík.

Proteinové lívance pro každého
Proteinové lívance pro každého

 

Celou dobu jsme pili domácí limonády a obdivovali sexy obsluhu. Kluci odcházeli najedení a spokojení a já přežraná a taky moc spokojená.

Domácí limonády
Domácí limonády

 

V bistru si můžete dát i kávu či fresh. Dokonce si můžete odnést něco s sebou, pokud nemáte čas zůstat posedět.

FitFoodie

My jsme si moc pochutnali a rozhodně se sem vrátíme. Na FitFoodie je totiž znát, že zde jídlo připravují lidé milující jak jídlo, tak fitness. Pokud i Vy chcete ochutnat fit dobroty, určitě se stavte v ulici Na Bělidle a vyzkoušejte. Je to hotový ráj pro milovníky avokáda a batátů 🙂 . V brzké době bude otevřena zahrádka, takže přibudou místa na sezení a budete si moci vychutnat svoje fit jídlo pod stromy.